Yükleniyor...

GÖZ SAĞLIĞI ve HASTALIKLARI

Kliniğimizde uluslararası standartlarda (FDA onaylı, CE belgeli) kabul görmüş cerrahi işlemler ve tıbbi ürünler kullanılmakta; kalite ve güvenlik ön planda değerlendirilmektedir. Başta Katarakt-Refraktif Cerrahi ve Vitreo-retinal hastalıklar olmak üzere Glokom, Pediatrik Oftalmoloji ve Şaşılık, Kornea hastalıkları ve Okuloplasti gibi oftalmolojinin tüm branşlarında hizmet verilmektedir.

RANDEVU AL

Hastanemizin teknolojik alt yapısı göz hastalıklarının teşhis ve tedavisinde biz hekimlere oldukça büyük kolaylıklar sunmaktadır. Teşhiste doğru ve hızlı karar, tedavi uygulamaları ve ameliyatlarda kaliteyi ve hızlı iyileşmeyi sağlamaktadır. Hastalarımız çoğunlukla ameliyattan bir gün sonra günlük işlerine dönebilmektedir.

Hedefimiz; modern  tıbbın tüm donanım ve imkanlarını kullanarak ihtiyacı olan herkese etkili ve kalıcı çözümler üretebilmektir.

Kliniğimizde uluslararası standartlarda (FDA onaylı, CE belgeli) kabul görmüş cerrahi işlemler ve tıbbi ürünler kullanılmakta; kalite ve güvenlik ön planda değerlendirilmektedir. Göz kliniğimiz ekip ve alt yapı olarak dünyadaki tıbbi gelişmeleri yakından izleyerek uygulama imkanına sahiptir. Başta Katarakt-Refraktif Cerrahi ve Vitreo-retinal hastalıklar olmak üzere Glokom, Pediatrik Oftalmoloji ve Şaşılık, Kornea hastalıkları ve Okuloplasti gibi oftalmolojinin tüm branşlarında hizmet verilmektedir.

Göz kusurlarının düzeltilmesinde etkili ve güvenilir teknoloji iLASİK

Miyop, hipermetrop ve astigmat adını verdiğimiz göz kusurları göz rahatsızlıklarının başında gelmektedir. Bu bozukluklar Excimer lazerle kalıcı olarak düzeltilebilmektedir. Kliniğimizde kullandığımız iLASIK uygulaması, excimer lazerin gelişmiş bir versiyonudur. Bıçaksız laser tedavisi olarak ta bilinen bu yöntem tamamen sizin gözünüze özeldir. Bu yöntemle neredeyse sıfır riskle tedavi yapılabilmektedir. Keratokonus hastalığında lazerle halka (intracorneal ring) uygulamaları ve Cross-link tedavisi kliniğimizde yaklaşık 10 yıldır başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Katarakt ameliyatlarında yeni uygulamalar

Katarakt gözümüzün ön-orta kısmında yer alan merceğin saydamlığını kaybederek opak bir görünüm almasıdır. Diğer bir ifade ile şeffaf olan merceğin buzlu cam görünümü almasıdır. Hastanemizde yeni nesil fako cihazları ile katarakt ameliyatları yapılmakta, bu da göze minimal hasar vererek hızlı iyileşmeyi sağlamaktadır. Ayrıca ameliyatta uyguladığımız ‘multifokal göz içi mercekler’  ile ameliyat sonrası gözlük bağımlılığını ortadan kaldırabiliyoruz. Astigmatı olan hastalarımızda “Torik göz içi mercekler” ile aynı seansta astigmat düzeltmesi yapılabiliyor.

Şeker hastalığına bağlı göz hasarı; ‘diyabetik retinopati’

Şeker hastalığı hala tüm dünyada körlüklerin en önemli nedenidir. Şeker hastaları, düzenli kontrol ve tedavi olmazlarsa, körlük tehlikesiyle karşı karşıyadır. Göz rahatsızlıklarının tanısında gelişmiş OCT ve anjiyo cihazları kullanılmaktadır. Kontrollerde, göz rahatsızlıkları erken teşhis edilerek; duruma göre lazer veya göz içi ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Lazer tedavisi uyutulmadan, iğne yapılmadan 10-15 dakikalık seanslarda yapılmaktadır. Tahribat, ileri boyutlara geldiğinde ise ameliyat gerekmektedir. Lazer teknolojisi, ameliyatlarda da kullanılmaktadır. Vitrektomi ameliyatları ile ilerlemiş şeker hasarları ve yırtıklar tedavi edilerek hastaların normal görmeleri sağlanabilmektedir. Şeker hastalığına bağlı göz problemleri ve sarı nokta hastalığında (yaşa bağlı maküla dejenerasyonu) körlükler önlenebiliyor ve tekrar görme kazanımı sağlanabilmektedir.

Diğer uygulamalarımız

  • Glokom Hastalığı (Göz Tansiyonu) tanı ve tedavisi
  • Pediatrik oftalmoloji
  • Şaşılık tanı, takip ve tedavisi
  • Okuloplastik cerrahi ve göz protez uygulamaları
  • Sarı nokta hastalığı tanı, tedavi ve takibi
  • Vitreo-retinal cerrahi
  • Prematüre retinopatisi takip ve tedavisi
  • Üveitler (göz içi iltihapları)  takip ve tedavisi

İLGİLİ BÖLÜMLER

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...

BÖLÜM YAZILARIMIZ

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...