Bilgi Rehberi

Bu sayfada merak ettiğiniz bir çok sorunun cevabını bulabilirsiniz. Cevabını bulamadığınız soruları iletişim sayfasından bize ulaştırmayı unutmayınız.

Hastanemizde, ziyaretler her gün 10.00-23.00 saatleri arasında yapılabilmektedir. 7 yaşın altındaki çocuklarınızı hastane ortamına kolay adapte olamadıkları için ziyaretçi olarak getirmemenizi tavsiye ederiz. Hastamızın sağlığı için aynı anda iki kişiden fazla ziyaretçinin odada bulunmaması ve ziyaretlerin 10 dakika ile sınırlandırılmasını rica ederiz.

Tüm hastalarımızın tedavileri süresince, sağlık durumlarına ve doktorunun tedavi programına uygun olarak Uzman Diyetisyenimiz tarafından hazırlanan diyet yemekleri sunulmaktadır.

Hastalarımız ve refakatçileri için yemek servislerimiz;

  • Sabah Kahvaltısı Servisi : 06.45
  • Öğle yemeği servisi : 12.00
  • Akşam yemeği servisi : 17.00’de başlamaktadır.
  • Ara öğün alan hastalarımıza ara öğün servislerimiz;
  • Sabah ara öğün servisi : 10.00
  • Öğlen ara öğün servisi : 15.00
  • Akşam ara öğün servisi: 20.30’da başlamaktadır.

Hastane içerisinde yer alan Lobi Kafeterya’ya 2147 no.’lu telefonla ulaşabilirsiniz. Odanıza, telefonla sipariş verdiğinizde Catering garsonları tarafından servis yapılır. Lobi Kafeterya 7/24 açık olup siparişinizi 3081 no.’lu telefona iletebilirsiniz.

Restaurant, 07.00 – 20.00 arası açık olup bu saatten sonraki siparişlerinizi 3081 numaralı telefondan gece görevli kat garsonumuza verebilirsiniz. Yemeğinizin soğuması halinde 3081’i arayarak destek isteyebilirsiniz.

Hastanemizde zemin katta hizmet veren kafeteryanın yanı sıra, açık alanda kurulu restaurant hizmeti de sunulmaktadır. Lobi Cafe haftanın 7 günü 24 saat açık olup, sıcak – soğuk yiyecek ve içecek isteklerinize cevap vermek üzere odanıza da servis yapmaktadır. Hastanemizin Acil Klinik giriş kapısının karşısında bulunan restaurantımız ise, haftanın 7 günü 07.00 – 20.00 saatleri arasında A’la Carte mönüsü ile hastalarımıza ve yakınlarına hizmet sunmaktadır.

Anadili Türkçe olmayan, yurtdışından gelip hastanemizi tercih etmiş hastalarımızın tedavi süreçlerinde kendi dillerinde bilgilendirilmeleri ve iletişim ihtiyaçları için çeviri hizmetleri sunulmaktadır. Uluslararası Hasta Hizmetleri Bölümümüz bünyesinde İngilizce, Arapça, Rusça başta olmak üzere uzmanlarımız sizlere yardımcı olmak için hazır bulunmaktadır. İhtiyacınız dahilinde yatan hasta danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır.

Canlı ve topraklı çiçekler odaya enfeksiyon taşıma ve alerjiye neden olma riskleri nedeniyle Joint Commision International Kalite Standartları gereği hastanemize kabul edilmemektedir. Sizin adınıza gelen çiçekleri Danışma Görevlilerimiz teslim almakta ve telefonla odanıza bilgi vererek, taburculuk sürenize kadar sizin için korumaktadır. Çiçeğinizin size ait olduğunu belirtmek amacıyla teslim alındığında çiçek tanıtma kartlarımız eklenmektedir. Taburcu olmadan önce veya olacağınız gün çiçeklerinizi Danışma Görevlilerimizden teslim alabilirsiniz.

Hizmet kalitemizin artarak devamlılığını sağlamak ve sizleri gerektiği gibi ağırlayabilmek için, öneri, düşünce veya memnuniyetinizi odanızda bulunan anket formunu doldurarak bizlere ulaştırabilirsiniz. Doldurduğunuz formları bankolarda bulunan anket kutularına atabilir veya Hasta İlişkileri yetkilimiz sizi ziyaret ettiğinde iletebilirsiniz.

Hastanemizde hastalarımız ve ziyaretçilerinin dini vecibelerini yerine getirmek üzere kullanabilecekleri ibadethanelerimiz ve ibadet ederken kullanacakları Kutsal Kitaplar bulunmaktadır.

Hastanemizde enfeksiyon kontrolüne verilen önem nedeniyle hijyen ve temizlik şartlarına en üst düzeyde hassasiyet gösterilmektedir. Tedaviniz süresince her gün, gerektiğinde günde birden fazla Kat Hizmetlilerimiz, odanızı ve çevresini temiz tutmak amacıyla sizi ziyaret edeceklerdir.

Kapalı otoparkımız ve Acil Kliniği önünde bulunan açık otoparkımız için 7/24 profesyonel park vale hizmeti sunmaktayız.

Hastanemize yaklaşık 100 metre mesafede anlaşmalı olduğumuz bir taksi durağımız bulunmaktadır. Taksiye ulaşmak için yatan hasta danışmanlarımız size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Doğum odalarımız, anne ile bebeğin sağlığına ve konforuna uygun olarak tasarlanmıştır. Bu mutlu gününde tüm sevdikleriyle bir arada olmak isteyen, ziyaretçi sayısı fazla olan hastalarımız için Suit ve King Suit oda seçeneklerimiz bulunmaktadır.

Doğum herkesi büyüleyen bir olaydır. Bir canlının dünyaya gelişine tanıklık etmek, zaman zaman o olayı yaşamak kadar heyecan uyandıran bir durumdur. Bu büyülü anlara tanıklık eden ve her zaman hatırlamak isteyen anne – babalarımız için anneyle birlikte doğumhaneye giren uzman doğum fotoğrafçımız özel bir albüm oluşturuyor.

Geleneksel Türk adetleri içerisinde önemli bir yer tutan Lohusa Şerbetinin ilki hastanemizin ikramı olarak, ziyaretçileriniz ve aile bireylerinizle paylaşmanız için odanıza servis edilmektedir.

Oda kapısının bebeğin cinsiyetine uygun renklerde süslenerek, ziyaretçilerin karşılanması, artık günümüzde gelenekselleşmeye başlayan bir uygulama halini aldı. Bu amaçla hastanemiz, bebeğinizin cinsiyetine uygun renkte bir kapı süsünü, doğumun hemen ertesinde kapınıza asmaktadır. Odanızın genel olarak süslenmesi için hastanemizin ayrıca bir hizmeti bulunmadığından, doğum öncesinde kendi süsleme firmanızla anlaşmanızı tavsiye ederiz.

Doğum sonrasında mutlu gününüzü paylaşmak için ağırlayacağınız misafirlerinizi karşılarken, doğum stresini atmanız ve kendinizi daha bakımlı hissetmeniz için dilerseniz kuaför hizmetimizden ilki ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Hastanemiz içerisinde bulunan kuaförümüz, odanıza gelerek ihtiyacınız olabilecek fön hizmetinin size sunmaktan memnuniyet duyacaktır. Talebinizi yatan hasta danışmalarına iletebilirsiniz.

Doğumunuzu bizimle paylaştığınız için, küçük bir hediye paketimizi de taburculuğunuz sırasında sunuyoruz.

Mutluluğunuzu sevdiklerinizle paylaşmanıza desteğimiz SMS gönderimi ile sürüyor. Bebeğinizin doğum haberini yatış işlemleriniz sırasında belirtmiş olduğunuz 50 kişiye SMS ile bildiriyoruz. Bu işlem için hastalarımızın onay formunu imzalamaları ve gönderilmesini istedikleri kişilerin isim ve adres bilgilerini eksiksiz olarak formda belirtmeleri gerekmektedir.Bu konuda Yatan Hasta Temsilcimizden yardım alabilirsiniz.