KERATAKONUS

Kliniğimizde uluslararası standartlarda (FDA onaylı, CE belgeli) kabul görmüş cerrahi işlemler ve tıbbi ürünler kullanılmakta; kalite ve güvenlik ön planda değerlendirilmektedir. Başta Katarakt-Refraktif Cerrahi ve Vitreo-retinal hastalıklar olmak üzere Glokom, Pediatrik Oftalmoloji ve Şaşılık, Kornea hastalıkları ve Okuloplasti gibi oftalmolojinin tüm branşlarında hizmet verilmektedir.

RANDEVU AL

Kornea

Gözün en ön kısmında göz bebeğimizin önünde kornea adı verilen saydam tabaka bulunur. Bu tabaka gözümüzün ışıkları kırma gücünün önemli bir kısmını oluşturur. Gözümüzün kornea tabakası travmalar geçirilen iltihabı hastalıklar, dejeneratif hastalıklar ve keratokonus hastalığına bağlı olarak normal yapısını kaybederek bulanıklaşabilir. Kornea bankalarından alınan ve ayrıntılı testlerden geçirilmiş olan dokular, hasta gözüne nakledilir.

 

Keratokonus Hastalığı

Keratokonus hastalarında, kornea giderek öne doğru dikleşir ve incelir. Buna bağlı olarak miyop ve düzensiz astigmat meydana gelir. Özellikle gençlerde hızlı ilerler. Tedavisinde gözlük ve kontakt lens kullanılabilir. Son zamanlarda hem ilerlemesini durdurmak hem de korneanın dikleşmesini azaltmak için iki tedavi yöntemi kullanılmaktadır;

 

RİNG (Kornea içi halka uygulaması)

İntralase laser ile kornea içine kanal açılarak kısa sürede halka yerleştirilmektedir. İşlem damla ile uyuşturularak yapılmaktadır.

 

CCL (Korneal Cross Linking)

Keratokonus hastalığını durdurduğu ve bir miktar iyileşme sağladığı saptanmış bir tedavi yöntemidir. Damla ile göz uyuşturulduktan sonra yarım saat boyunca 5 dakikada bir özel damla konulur ve sonra ultraviyole uygulanır.


İLGİLİ BÖLÜMLER

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...