iLASIK ile artık görüş düzeltiminizi ertelemeniz için bir neden kalmadı

iLasik nedir?
iLASIK, günümüzün en yenilikçi lazer teknolojisi INTRA-LASETM ve ileri kişiye özel tedavinin (Advanced CustomVueTM) kombinasyonudur. iLASIK tamamen size özeldir. Her şey sizin kişisel görüş kaliteniz temel alınarak yapılmaktadır.
iLASIK yönteminde kullanılan teknoloji son derece güvenilirdir. NASA ve Amerikan Ordusu, astronot ve hava kuvvetleri pilotlarının iLASIK tedavisi olabilmesi için onay vermiştir. Bu onay iLASIK yönteminin astronot ve pilot gibi mesleki olarak olağanüstü doğa koşullarına maruz kalan, çok güçlü ve özel görme kabiliyetine sahip olması gereken kişilerde dahi en iyi sonucu verdiğini göstermektedir.
Büyük ihtimalle adaysınız
18 yaşını doldurmuş, Son 1 yıldır gözlük numarası değişmeyen ve genel sağlık durumu ve göz yapısı uygun olan herkes iLASIK  olabilir

İLASIK  uygulaması için doğru zaman
Artık hayatınızda İLASIK uygulaması var.Laser tedavisini ertelemenin hiçbir nedeni kalmadı. Gözlükten kurtulmak için en sık uygulanan tedavi biçimi  olan lasik yaklaşık 20 yıldır uygulanmaktadır. Bügüne kadar tüm dünyada yaklaşık  50 milyon kişi bu tedaviyle yeni bir hayata başlamıştır. Lasik tedavisinin en gelişmiş şekli olan İLASIK yöntemi ile artık beklemeniz gereksiz .

 • İLASIK teknolojisi ve güvenliği kanıtlanmıştır
 • İLASIK uygulaması hızlı ve kolaydır
 • Tedaviden bir gün sonra gözlüksüz olarak  normal yaşantınıza geri dönebilirsiniz

İLASIK uygulamasının avantajları nelerdir?

 • İLASIK tedavisi ile  elde edilen  görme keskinliği son derece yüksektir.
 • İLASIK uygulaması son 10 yılın teknolojik gelişmelerinin bir sonucudur.
 • İLASIK lazer teknolojilerdeki en son gelişmeleri en verimli şekilde bir araya getiren bir Lasik uygulamasıdır.
 • İLASIK uygulaması mükemmel sonuçlar sunan, etkinliği kanıtlanmış ve FDA onayı almış bir teknolojidir.
 • Tamamen size özel. iLASIK’in her aşaması tamamen kişisel görüş yapınız temel alınarak yapılmaktadır

İLASIK  aşamaları
İLASIK uygulamasıyla tedavi olduğunuzda ileri görüş düzeltimi teknolojisini temel alan, ve tamamıyla kişiselleştirilmiş bir tedaviyi seçiyorsunuz.

1.Adım – Kişisel görüş profilinizi oluşturmak
İLASIK  uygulamasındaki ilk aşama  Wavescan teknolojisini kullanımını da içeren bazı testler sonucu gözünüze özel krakteristikleri belirlemektir. Wavescan sistemi görme kusurlarınızın üç boyutlu haritasını çıkarır. Daha sonra Advanced CustomVueTM işlemi bu haritadan alınan dijital bilgileri kullanarak gözlerinize özel kişisel tedavinizi tasarlar.
İleri kişiye özel tedavinin (Advanced Custom-VueTM)  bir başka özelliği, Wavefront aberometresinde kişiye özel, bire bir, üç boyutlu görme haritasını çıkarabilen Fourier analizi kullanılmasıdır.
Lazer tedavisinde cihazın gözün planlanan noktasına atış yapması çok önemlidir. Bu yüzden cihaz ile gözün arasında dijital bir kilitleme sistemi olması gerekir.
Wavefront tedavisinde ölçümler otururken, tedavi ise yatar pozisyonda gerçekleşir, bu pozisyonlarda gözde küçük bir dönme hareketi oluşabilir. Wave-scan cihazında yer alan iris tanıma sistemi sayesinde  kişinin iris tabakası, lazer cihazı tarafından algılanarak gözdeki en ufak dönme hareketleri dahi tespit edebilmektedir. Bu teknoloji, bildiğimiz göz takip sistemlerinden (eye tracker) farklı olarak gözün kendi ekseni etrafındaki hareketlerini de takip edebilmektedir.

2.Adım – İLASIK Flebi oluşturmak
iLASIK te fleb IntralaseTM teknolojisi ile oluşturulur.  IntralaseTM yöntemi korneada fleb oluşumu için kullanılan %100 bıçaksız bir yaklaşımdır.  Korneal flep oluşumu sırasında şaşmaz bir hassasiyetle ne planlandı ise tamamen onun oluşturulabilmesine olanak tanır. Korneal flep çapı, kalınlığı, korneaya tutunma yeri, santralizasyonu ve düzenliliği kesinlikle planlandığı şekilde oluşturulur.
Tüm işlem sırasında disposable (tek kullanımlık) malzemelerin kullanıldığı Intralase lasik sayesinde laser sonrası daha kaliteli bir görüş elde edilebilmektedir.
Bir gözüne bıçak kullanarak, diğer gözüne ise Intralase yöntemi ile fleb açılan hastaların kontrol edildiği bir klinik çalışmada, Intralase uygulaması kullanılan gözdeki görüş , diğer göze oranla 3 kat daha fazla beğenilmiştir.

3.Adım- Size özel lazer tedavisi
Bu adıma kadar  Wavescan teknolojisi kullanılarak kişisel  görüş profiliniz ve Intralase ile bıçak kullanmadan kornea flebiniz oluşturuldu, artık görüşünüz İLASIK uygulaması çerçevesinde  Advanced CustomVue tekniği kullanılarak düzeltilebilir. Advanced CustomVue işlemi görme kusurlarının (miyopi, hipermetrop ve astigmat) tedavisi için en geniş uygulama aralığIna sahip FDA onayı almış bir sistemdir.Tedaviden 1 yıl sonraki klinik çalışmalar gösteriyor ki;

 • Miyopik hastaların %100’ü çalışmaya katılan tüm hastaların ise %95’ten fazlası sürüş testlerini gözlüksüz  ve kontak lenssiz geçebilmiştir.
 • Hafif ya da yüksek miyopik hastaların %98’i gözlüksüz ve kontak lenssiz 10/10 ya da daha iyi görüşe sahip  olmuşlardır.
 • Hafif ya da yüksek miyopisi olan katılımcıların gece görüşleri tedaviden sonra daha iyi hale gelmiştir.

 

Şimdi iyi bir görüş kalitesi için adım atın

Şimdi İLASIK  uygulamasının her aşamasını öğrendiniz

 • İLASIK  uygulamasının size uygun olmadığını öğrenmek için doktorunuzdan randevu alın
 • Kaliteli görüş fırsatını kaçırmayın
 • Tüm sorularınız için bizi arayın, Çağrı merkezimiz 444 5 888