Yükleniyor...
genel surgery

Teknolojilerimiz

JCI standartlarında hizmet sunan hastanemiz, tüm tanı ve tedavi yöntemlerinde günümüzün güncel teknolojilerinden yararlanmaktadır. Cihazlarımızın her biri, uluslararası alanda onay almış teknolojilerden oluşmaktadır. Misyonumuz; alanında uzman ve akademik hekim kadromuz ile doğru tanı ve tedaviye ulaşmak ve hastalarımıza, tüm tedavi süreci boyunca, en iyi kalitede, güvenilir ve en hızlı şekilde hizmet vermektir.

Mr Linac 2

Elekta Unity 1.5 Tesla Mr Linac

MR-LINAC özel görüntü ve ölçümlerle hedefleme yaparak tümörü ışınlarla yok eden bir “akıllı radyoterapi” yöntemidir.

Klasik radyoterapiye göre daha gelişmiş bir donanıma sahip olan MR-LINAC, radyoterapiye eklenen MR (Manyetik Rezonans) sayesinde hastaya ve radyasyon onkoloğuna yeni ve önemli kazanımlar sağlamaktadır.

MR-LINAC yöntemi sayesinde, tedavi sırasında hareketli organlardaki tümörler bile tam isabetle ışınlanıp yok edilebiliyor. Tümör ışınlanırken çevresindeki sağlam dokular büyük bir hassasiyetle korunuyor. Tümör içinde en aktif ve agresif olan parçaları tespit ederek bu bölgeye daha yüksek dozda radyasyon verilebilir

Versa Hd Linac

Modern lineer hızlandırıcı (Linac), kanserli hastaların tedavisi için yüksek enerjili X ışınları ve elektron demetleri üreten bir cihazdır. Radyasyon tedavisinin temeli madde ve radyasyon arasındaki etkileşime dayanır. Elekta Versa HD cihazında bulunan Simetry özelliği sayesinde tedavi sırasında tümör ve sağlam organ hareketlerini izleyerek oluşabilecek hataların önüne geçilebilmektedir. 1 mm. ye kadar özel aparatlar sayesinde beyin tümörlerinin tedavisini sağlayabilmektedir.

Yüzey Takip Sistemi (SIGRT) Sayesinde:

• Güvenilir tedavi
• Yanlış hasta ve yanlış bölge riskini önleme
• Hasta hareketlerini her an takip etme imkanı
• Marker ile işaretleme ihtiyacı kalmaması
• Klostrofobik hastalar için maskesiz tedavi imkanı • Radyasyona maruz kalmama

Linac
Brakiterapi

Kanser Tedavisinde Hedef Odaklı Işınlama: Brakiterapi

Brakiterapi yöntemi; eksternal (harici) radyoterapinin öncesinde veya ardından tümörün aldığı dozu yükselterek hastalığın lokal kontrolünü artırmak amacı ile kullanılan bir yöntemdir.

Brakiterapi, kanser hastalarının tedavisinde uygulanan bir radyoterapi türüdür. Bu tür tedavi, kanserli hücreleri öldürmek için ışın kullanılarak uygulanır. Biyolojik olarak kanserli hücreleri hedef alan brakiterapi, özellikle meme, prostat, akciğer, beyin, karaciğer ve mide gibi vücutta bulunan kanserli alanlara uygulanmaktadır. Sıklıkla jinekolojik kanserler (rahim, rahim ağızı, vajina), akciğer kanseri, cilt kanserlerinin tedavisinde başarı ile kullanılmaktadır.

Robotik ve Tam Otomatik İlaç Hazırlama

Hastanenin ayrı bir katında tahsis edilen kemoterapi ünitesinde hastaların tedavisi konforlu bir ortamda sürdürülürken aynı zamanda hastalar için hazırlanan ilaçlar tam otomatik ve robotik sistemler ile el değmeden, steril, çalışan ve hasta güvenliğini koruyacak şekilde hazırlanır.

Robotik Ilac Hazirlama
anestezi cihazi 1 1

Hasta ve Çevre Dostu Anestezi Cihazı

Hastanemizde; hasta, çevre ve ekonomi dostu olarak benimsediğimiz anestezi cihazlarımız ile başta uzman hekimlerimiz olmak üzere tüm anestezi ekibimizin tecrübesi ile rutin düşük akımlı anestezi uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulama ile kişiye bir dakikada verilen taze gaz akımı 4-5 lt’den 0.4-0.5 lt’ye indirilmektedir. Böylece, özellikle uzun süren vakalarda hastaların akciğerlerinde oluşabilecek rahatsızlıkların önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

Kanser Tanı ve Tedavisinde Yüksek Kesinlik Oranı – PET/CT

PET-CT cihazı, pozitron emisyon tomografisi ve bilgisayarlı tomografinin bir araya gelmesi ile oluşan ileri teknolojik bir görüntüleme yöntemidir. Vücuttaki değişikliklerin 3 boyutlu görüntülerinin elde edilmesine ve kanseröz hücrelerin takip edilmesine imkan tanımaktadır. Yüksek kalitede lezyon tespit edilebilirliği ve uzamsal çözünürlük özellikleri ile en küçük kanser lezyonlarının tespitinde saptama doğruluğu sağlanmaktadır. Özellikle yeni başlayan metastazların yerinin ve kanserin evresinin tespitinde PET-CT’den faydalanılmaktadır.

Pet ct 1
c kollu rontgen 01

Ameliyat Süresini Kısaltan C Kollu Röntgen

C kollu röntgen cihazı ile 16 cm hacimli hassas görüntüleme imkanı sayesinde yoğun dokularda ve ağır hastalarda 3 boyutlu görüntüler elde edilmektedir. Otomatik lokasyon kolaylığı ve geniş hasta alma derinliği, rutin cerrahi operasyonlarda hekimlerimize kolaylık sağlamakta ve hastalarımıza daha konforlu bir deneyim sunmaktadır. Öte yandan, özellikle kilolu hastalarda yüksek x-ışını geçirgenliği ile tanısal doğruluğu artırmaktadır.

Eş Zamanlı Biyopsi İmkanı Sağlayan Mamografi

Yeni nesil mamografi cihazımız ile meme kontrollerinde efektif görüntüler ve başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Yüksek mAs değerleri, yeni teknoloji kompresyon iyileştirmeleri, yazılım ve donanımları sayesinde çekim sırasında alınan ortalama dozun düşürülmesinin yanı sıra hastaların minimum stres seviyesinde kalması sağlanmaktadır. Hastaların en çok aradığı özelliklerden biri olan mamografi sırasında yapılan Storataktik Biyopsi, mamografi cihazımız ile mümkün olmaktadır. Öte yandan, ileri teknoloji meme tomosentezi ve 3D görüntüleme özelliği ile en küçük lezyonlar bile başarıyla tespit edilmekte ve meme kanserinde erken teşhis şansı artmaktadır.

mamografi 1
pyxis 1

Parmak İzi ile Çalışan Bilgisayarlı İlaç Sistemi

Hastanemiz, güncel teknolojik donananımlar ile hasta deneyimini ve güvenliğini en yüksek seviyeye çıkarmayı amaçlamaktadır. İlaç yönetim sistemi, yatan hastalarımıza reçete edilen ilaçların kapalı bir sistem içinden, istenilen miktarda, hasta adına, özel ilaç alma yöntemidir. Kontrollü ve güvenli bir şekilde kullanıcı hemşirenin kişisel şifresi ve parmak izi ile giriş yapılan sistemde ilacın kim tarafından, ne zaman ve ne miktarda alındığı görülebilmektedir.  Böylece sistem, ilaç hatalarını en aza indirmektedir.

Hızlı Tarama ve Yüksek Tanısal Değer ile 640 Kesit Tomografi Sistemi

X-ışını kullanan yeni üst sınıf Bilgisayarlı Tomografi sistemi, erken teşhis ve tedavi sürecinde etkin rol oynamaktadır. Sistem, tek bir rotasyonda 640 kesit ve 16 cm’lik bir alanı tarayarak, sahip olduğu hızlı çekim teknolojisi sayesinde, hastalarımıza verilen radyasyon dozunu önemli ölçüde azaltmaktadır. Dünyanın en güçlü tarayıcısı olmasının yanında, yeni BT Sistemi ile 3 boyutlu incelemeler, en yüksek tanısal değer ve kalitede sunulmaktadır. Öte yandan, tomografi sistemi ile acil hastalarımız için 24 saat boyunca koroner BT anjiyografi yapılabilmektedir.

tomografi 1
skyra

Daha Geniş ve Konforlu Tasarımı ile 3 Tesla MR

Hastalıkların erken teşhis ve tedavisinde kullanılan 3 Tesla MR, en gelişmiş görüntüleme yöntemlerinden biridir. Küçük lezyonların saptanabilmesine imkan veren yüksek görüntü kalitesinin yanı sıra maksimum hasta konforu hedeflenmektedir. Birçok kişi için Mr; karanlık, gürültülü ve korkutucu bir süreç olabilmektedir. 3 Tesla MR, daha geniş tasarımı ve Cinema Vision MR Video Sistemi ile hastalara daha tatmin edici bir deneyim sunmaktadır. 3 boyutlu film ve televizyon izleme imkanı sayesinde sedasyona gerek kalmadan MR süreci tamamlanabilmektedir.

Nöroşirurji Operasyonlarında Yüksek Hassasiyet – Cerrahi Mikroskop

Cerrahi Mikroskop, hassas beyin ve sinir cerrahisi ameliyatında, keskin odaklanması sayesinde hastayı felç riskinden koruyarak sağlıklı hücreye zarar verilmesini önlemeyi amaçlamaktadır. Özellikle tümör cerrahisinde, tümörlü alanı belirlemede ve tümör odaklı çalışılmasında güvenli cerrahi olanağı sağlayarak, en iyi sonuçları vermektedir. Özel FusionOptics teknolojisi, gelişmiş optikler ve üç entegre floresan modu ile her kritik ayrıntıya odaklanmaya imkan veren cihaz, ameliyat sırasında hassas hareketi sağlamak için mümkün olan en iyi desteği vermektedir.

beyin mikroskopu 01
endoskopi sistemi 1

Yeni Nesil Endoskopi – Yüksek Çözünürlüklü Endoskopi Sistemi

Yüksek çözünürlüklü endoskopi sistemi ile erken evre, yemek borusu, mide ve kalın barsak kanserleri ve poliplerin tedavisinde, ameliyatsız ileri endoskopik teknikler uygulanmaktadır. HD kalitedeki görüntüleme teknolojisi ile vücutta herhangi bir kesi olmaksızın sindirim sistemindeki tümörlerin ESD yöntemi ile alınmasına ve sindirim sisteminde erken aşamadaki poliplerin net bir şekilde çıkarılmasına imkan vermektedir. Öte yandan, Akalazya hastalığının yanı sıra diffuz özofageal spazm ve yemek borusunun aşırı kasılması ile nadir görülen hastalıklarda, endoskopik bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Minimum Röntgen Bekleme Süresi – Mobil Röntgen

Mobil Röntgen, yüksek görüntü iyileştirici özelliği sayesinde tanı ve tedavi sürecini kolaylaştıracak görüntüler elde etmeyi sağlamaktadır. Güçlü batarya sistemi, motorize sürüş özelliği ve konumlandırma esnekliği ile hastane içerisinde istenilen bölüme hızlı ve kolay taşınabilmektedir. Bu sayede, hastalarımızın röntgen bekleme süresi en aza indirilmektedir.

mobil rontgen 1