OMURGA SAĞLIĞI

Omurga Sağlığı Omurga hastalıkları, özellikle skolyoz, kifoz gibi deformiteler, bel ağrıları, ülkemizde oldukça yaygın olmasına karşın, bu konuda eğitimli omurga cerrahı sayısı, yüksek teknolojili tanı olanakları ve güvenli cerrahi uygulaması yapılabilecek hastaneler az sayıdadır. Hisar Omurga Sağlığı, İstanbul’da Anadolu yakasındaki yüksek teknolojik tanı cihazları ve ameliyat olanaklarına sahip en yetkin merkezlerden biridir ve bu ihtiyacı önemli ölçüde karşılamaktadır.

RANDEVU AL

Tüm omurga hastalıklarında doğru çözümler:

Hisar Omurga Sağlığında, doğuştan ve sonradan gelişen omurga eğrilikleri ve kamburluk (skolyoz, kifoz), omurga kayması, omurga kırık ve çıkıkları omurga enfeksiyon ve tümörleri merkezimizde başarı ile tedavi edilmektedir.

Omurga tümörleri tedavisi

Omurga tümörleri kemik, sinir ve yumuşak dokudan köken alan tümörleri kapsamaktadır.

Güvenli bel ameliyatları

Ameliyatlarda; deneyim, bilgi ve modern teknoloji  (omurilik monitarizasyonu) ile güvenli bir cerrahi olanağı sunulmaktadır. Ameliyat sırasında omurilik ve sinirler özel bir cihazla takip edilmekte ve ameliyat esnasında felç gelişme riski sıfıra indirilmektedir.

Gençlerde beldeki omurlarda kayma, yaşlılarda omurilik ve sinirlerin yer aldığı kanallarda dejeneratif daralma (spinal stenoz), hastalarda ciddi ağrı ve nörolojik hasara yol açabilir. Konservatif metotlara cevap vermeyen ağrısı olanlarda, uyuşma ve kuvvet kaybı gibi nörolojik bozukluk gelişen hastalarda cerrahi tedavi kaçınılmazdır. Bel ağrılarına ayrıca tümörlerin ve omurga enfeksiyonlarının da yol açabileceği unutulmamalıdır.  Bel ağrısına yol açan tüm bu hastalıklar merkezimizde başarı ile tedavi edilmektedir.

Kemik Erimesine Bağlı (Osteoporotik) Kırıklarda Vertebroplasti ve Balon Kifoplasti Ameliyatları

Menopoz sonrası ve yaşlılık kemik erimesinde ve özellikle bazı omurga tümörlerinde ağrıyı ortadan kaldırmaya yönelik son yıllarda kullanıma giren vertebroplasti ve balon kifoplasti ameliyatları, merkezimizde  lokal anestezi altında ve günübirlik cerrahi olarak uygulanmaktadır.

Travmatoloji
Artroskopik Cerrahi
Artroplasti
Kas - İskelet Sistemine Ait Tümörler
Pediatrik (Çocuk) Ortopedisi
El Cerrahisi - Mikrocerrahi
Spor Hekimliği
Bel Kayması
Omurga Kanal Daralması
Spondilolizis ve Spondilolistezis
Faset Artropati

Hızlıca randevu oluşturmak için tıklayınız..

E-Randevu

İLGİLİ BÖLÜMLER

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...

BÖLÜM YAZILARIMIZ

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...