omurga merkezimiz hizmetinizde 1

Omurga Merkezimiz Hizmetinizde!

Hisar  Hospital Intercontinental Omurga Merkezimiz, uluslararası tıp camiasında ileri cerrahi teknikleri kullanan, en zorlu vakalarda bile başarılı tedavi çözümleri sağlamalarıyla ün yapmış, Türkiye’nin en saygın Ortopedi ve Travmatoloji hekimlerinin liderliğinde kurulmuştur.

Omurga Merkezimiz, bel ve boyun ağrılarına tek bir uzmanlık alanının yaklaşımını değil; Avrupa ve

Amerika’da bu amaçla oluşturulmuş olan Omurga Tedavi Gruplarındaki multisipliner tedavi yaklaşımını benimsemiştir. Bu nedenle merkezimizde, birçok ilgili branş bir araya gelerek, tanı ve tedavi kararı vermektedir. Kliniğimiz bünyesinde; Omurga Cerrahisi konusunda uzmanlaşmış Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı, Omurga Cerrahlarımızın liderliğinde, Beyin ve Sinir Cerrahisi ekibimiz, ağrı tedavisinde uzmanlaşmış Algoloji Hekimlerimiz, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanlarımız, Fizyoterapistlerimiz, Radyoloji Uzmanlarımız ve omurga hastaları konusunda uzman hemşirelerimiz, çekirdek ekibimizi oluşturmaktadır. Bu çekirdek ekibe; Hematoloji, Endokrinoloji, Dahiliye, Nöroloji ve Pediatri Bölümlerimizin hekimleri de alanlarıyla ilgili destek sunarak, kliniğimizin multidisipliner yaklaşımını desteklemektedir. Başta omurga kırıklarının tedavisi olmak üzere; tüm omurga girişimleri, Skolyoz ve Kifoz gibi omurgada şekil bozukluğuyla seyreden hastalıkların, tanı ve tedavisi başarıyla gerçekleştirilmektedir. Konservatif tedavilerden sonuç alınamadığı durumlarda, sinirler üzerindeki basının ortadan kaldırılması amacıyla, omurganın stabilizasyonunda ve spinal deformitelerin düzeltilmesinde çok çeşitli cerrahi tedaviler uygulanmaktadır. İleri yaşta Osteoporoza (Kemik Erimesine) bağlı oluşan kırıklarda korse tedavisinin yeterli olmadığı durumlarda vertebraplasti/kifoplasti cerrahileri uygulanmaktadır.

Patlama kırıkları şeklinde sinir basısı yapan veya omurganın biyomekaniğini bozan kırıklarda ise, sıklıkla omurganın arkasından, bazen de ön kısmından cerrahi yöntemlerle girilerek, çeşitli titanyum materyallerle stabilizasyon sağlanmakta ve sinir üzerindeki bası ortadan kaldırılmaktadır. Dejeneratif Spondilolistezis, Dejeneratif Skolyoz, Spinal Stenoz, Spinal İnstabilite ve Radikülopati uygulamalarında cerrahi tedaviyle başarılı sonuçlar alınmaktadır. Kliniğimizde hastalarımızı en fazla konforla tedavi etme prensibi benimsenmiştir. Bu amaçla tedavilerimizin büyük bölümü küçük kesilerden vücuda girerek, minimal invaziv yöntemlerle planlanmaktadır.