Bacak Germe Ameliyatı (Uyluk Germe)

Bacak germe ameliyatı nedir?

Bacakların üst kısmı kilo alıp verme, yaşlanma, doğumlar gibi nedenlerle gerginliğini kaybeder, uyluk iç kısmında gevşeme ve sarkmalar meydana gelir. Bu sarkma ve düzensizliklerden kurtulmak istiyorsanız bacak (uyluk) germe ameliyatları doğru bir seçenektir.

Liposuction ve /veya cerrahi olarak sarkık dokuların çıkarılması ile  gerçekleştirilen ameliyat genel anestezi altında ve 1-2 saat kadar sürer.

Bacak Germe Ameliyatı Öncesi Sarkmanın Değerlendirilmesi

Ameliyat öncesinde, sarkmanın derecelendirilmesi gerekmektedir. Hem bacak içlerinde bulunan yağ miktarının ölçümlenmesi hem de sarkıklığın ölçümlenmesi ve kesi alanı hakkında hastanın bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bacak germe ameliyatında dikiş izleri genellikle bacak içinde kalır ve kasık bölgesine doğru uzanır. Bu sayede dışarıdan bakıldığında dikiş izi gözlenmez.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır? 

4 hafta kadar egzersiz kısıtlaması ile 1 hafta içerisinde günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Ameliyatsız çözüm mümkün mü?

Sık kilo alıp verme, gevşeme, sarkma vb. birçok komplikasyon ile bacaklarda yağ dokusunun azalması ve deri elastikiyetinin kaybı sebebiyle spor ya da diyet ile sarkık cildin toparlanması bazı durumlarda mümkün olmamaktadır. Bu kişilerde ameliyat tek tedavi yöntemi olmaktadır.