kalca kaldirma ve kalca buyutme operasyonlari

Kalça Kaldırma ve Büyütme Operasyonları

Neden kalça kaldırma ameliyatları yapılır?

Sarkık, deforme, yayvan ve gevşek kalça dokusunun düzeltilmesi için kalça kaldırma ameliyatları yapılmaktadır. Ameliyatta, düzeltme sırasında uyluk dokusu da toparlanır. Bu amaçla çeşitli cerrahi askı yöntemleri yanında kalça protezleri de kullanılarak daha yuvarlak, diri ve vücutla uyumlu genç görünümlü kalçalar oluşturulur. Kalça protezi kalça arkasındaki vücut çizgileri içinden cepe yerleştirilir ve iz takiplerde kaybolur. Yapılacak işleme ve protez büyüklüğüne muayene sonrasında karar verilir.

Kalça Estetiği Çeşitleri

Kalçayı dolgun hale getirmek için uygulanan üç yöntem bulunur.

  1. Yağ enjeksiyonu,
  2. Dolgu enjeksiyonu
  3. Silikon uygulamalarıdır

İlk tercih edilen yağ enjeksiyonudur. Bu sayede hastanın kendi vücudundan alınan dolgu malzemeleri kullanılmakta; hem kalça dolgunlaştırılmakta hem de yağın alındığı bölge (genelde bel ve basen) inceltilmektedir.

Brezilya Kalça Kaldırma Ameliyatı nedir?

‘Brezilya Kalça Kaldırma’ ameliyatı daha genç görünümlü, belirgin, havalı kalçalar ve daha uyumlu vücut elde etmek için uygulanır. İşlemde, genel anestezi altında önce kalça ve vücut alt kısmında gerekli yerlere liposuction yapılır. Takiben elde edilen yağlar işlemden geçirilerek pürifiye edilir ve kalçanın gerekli bölgelerine özel kanüllerle enjekte edilir. Bel ve kalça kısmına özellikle kadınların kum saati diye adlandırdığı özel görünüm verilmesi hedeflenir.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır? 

Operasyondan sonra 4 hafta kadar kalçaların üzerine direk oturulmaz. 2-3 hafta özel korseler giyilerek şişliğin azalması sağlanır. Çoğu hasta 2 hafta sonra normal hayatına dönebilir.
Kalça bölgesinin hijyenik olmayan ortam oluşumuna müsait olması sebebiyle operasyonun sonuçlarını tehlikeye düşürülebilir. Bunu engellemek için operasyondan sonraki ilk süreç çok önemlidir. Kişisel hijyenini sağlamak konusunda hastanın daha dikkatli olması önerilmektedir. Hastanın yapabileceklerini ve yapmaması gerekenleri çok iyi bilmesi; iyileşme sürecini iyi analiz edebilmesi gerekmektedir. Ayrıca operasyonun sonuçlarının tam olarak alınabilmesi için de bu kurallara uyması oldukça önemlidir.