Kalça Kaldırma ve Kalça Büyütme Operasyonları

Neden kalça kaldırma ameliyatları yapılır?
Sarkık, deforme, yayvan ve gevşek kalça dokusunun düzeltilmesi için kalça kaldırma ameliyatları yapılmaktadır. Ameliyatta, düzeltme sırasında uyluk dokusu da toparlanır. Bu amaçla çeşitli cerrahi askı yöntemleri yanında kalça protezleri de kullanılarak daha yuvarlak, diri ve vücutla uyumlu genç görünümlü kalçalar oluşturulur. Kalça protezi kalça arkasındaki vücut çizgileri içinden cepe yerleştirilir ve iz takiplerde kaybolur. Yapılacak işleme ve protez büyüklüğüne muayene sonrasında karar verilir.
Brezilyalı Kalça Kaldırma Ameliyatı nedir?
‘Brezilyalı Kalça Kaldırma’ ameliyatı daha genç görünümlü, belirgin, havalı kalçalar ve daha uyumlu vücut elde etmek için uygulanır. İşlemde, genel anestezi altında önce kalça ve vücut alt kısmında gerekli yerlere liposuction yapılır. Takiben elde edilen yağlar işlemden geçirilerek pürifiye edilir ve kalçanın gerekli bölgelerine özel kanüllerle enjekte edilir.
Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır? 
Operasyondan sonra 4 hafta kadar kalçaların üzerine direk oturulmaz. 2-3 hafta özel giysiler giyilerek şişliğin azalması sağlanır. Çoğu hasta 2 hafta sonra normal hayatına dönebilir.