Meme Dikleştirme (Mastopeksi) Operasyonları

Vücudunuzun her bölgesi gibi göğüs bölgeniz de özellikle yaşlanmayla birlikte yerçekiminin etkisine karşı yenik düşmeye başlar. Yerçekimine karşı savaşınızda etkin yöntemlerden biri de meme kaldırma ameliyatlarıdır.

Meme kaldırma ameliyatlarına ne zaman ihtiyaç duyulur?

Memelerde sarkıklık, meme dokusunun hacmi ve cilt elastikiyetinin azalması sonucu oluşur. Aşırı kilo kaybı, hamilelik sonrası meme küçülmesi ve sarkması (meme atrofisi), menopoz sonrası küçülme, ağır meme protezleri,  yaşlanma gibi sebeplerle meme sarkıklığı görülebilir.

Meme kaldırma ameliyatlarının amacı nedir?

Meme kaldırma ameliyatları (Mastopeksi) daha genç meme görüntüsü elde etmeyi amaçlar.  Meme başı ideal pozisyona çekilir, meme dokusunun ideal kontur ve pozisyonu verilir, gevşek cilt dokusunun gerginlik kazanması sağlanır, kalıcı olması için destek sağlanarak meme büyütme yapılır. Gerektiği takdirde meme protezleri ile büyütme de sağlanır.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Ameliyatta, sarkıklığın derecesi ve ameliyatın yöntemine göre farklı büyüklük ve yerlerde kesi izleri olabilir. Genel anestezi altında yapılan ameliyat memelerin ideal şeklini bulması 3-4 ayı bulmaktadır.