Yükleniyor...

BİLGİLER

Diyarbakır - 1980
İngilizce
ibrahim.tanboga@hisarhospital.com
0216 524 13 00

GÖREV ALDIĞI HASTANELER

 • Hisar Intercontinental Hospital

Prof. Dr. İbrahim Halil TANBOĞA, tıp eğitimi sonrası Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kardiyoloji ihtisasına başladı. Doçentlik ünvanını aldıktan sonra Londra’da St Thomas hastanesinde kalp kapakları üzerinde çalışmalarda bulundu. Prof. Dr. TANBOĞA, doğuştan gelen yapısal kalp hastalıkları, Kapak hastalıkları tanı ve tedavisi, Koroner arter hastalığı konusunda  üst düzey bilgi ve deneyime sahiptir.

Kariyerinde özellikle;

Koroner arter hastalığı tanı (IVUS, FFR, OCT) ve tedavi (stent, balon)

Kapak hastalıkları tanı ve tedavi (Mitral balon valvüloplasti, TAVI)

Aritmiler tanı ve tedavi (elektrofizyolojik çalışma ve ablasyon)

Kalıcı Kalp pilleri, ICD, CRT

Periferik arter hastalığı

Transözefageal ekokardiyografi

Doğuştan gelen yapısal kalp hastalıkları (ASD, PDA, Koarktasyon) tanı ve tedavi

gibi alanlarla ilgilenen Prof. Dr. İbrahim Halil TANBOĞA, Hisar Hospital Intercontinental Kardiyoloji Bölümü’nde hastalarına hizmet vermektedir.

TIBBİ İLGİ ALANLARI

 • Koroner arter hastalığı tanı (IVUS, FFR, OCT) ve tedavi (stent, balon)
 • Kapak hastalıkları tanı ve tedavi (Mitral balon valvüloplasti, TAVI)
 • Aritmiler tanı ve tedavi (elektrofizyolojik çalışma ve ablasyon)
 • Kalıcı Kalp pilleri, ICD, CRT
 • Periferik arter hastalığı
 • Transözefageal ekokardiyografi
 • Doğuştan gelen yapısal kalp hastalıkları (ASD, PDA, Koarktasyon) tanı ve tedavi

Lisans: Dicle Üniversitesi
Uzmanlık: Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Yardımcı Doçentlik: Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi

Doçentlik: Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi

Profesörlük: Nişantaşı Üniversitesi

Biyoistatistik Doktorası (2015-2020)

 EĞİTİM ALDIĞI ve ÇALIŞTIĞI KURUMLAR

 • Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi / 1998-2004
 • Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi / 2005-2009
 • Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi / 2009-2011
 • Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi / 2011-2012
 • Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi / 2012-2013
 • St.Thomas Hospital/Londra-İngiltere / 2014
 • Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi / 2013-2016
 • Nişantaşı Üniversitesi / 2018-Halen

Kardiyoloji-Biyoistatistik

Türk Tabipler Birliği

Türk Kardiyoloji Derneği

European Society of Cardiology

Yorumlar

 • S*****E*******

  kalp ritim problemim vardı. tavsiye ile hoca ulaştım ilgisinden çok memnun kaldım.

 • E******** R****

  Kızımı okuldan almaya gittigimde yaklaşık 30° derece 500 Mt yokuş çıkıyordum .3 defa duraklarayak bazen kendime kızıp 2 seferde çıkıyordum.cıktıktan sonrası 15 dakikada
  kendime gelemiyordum Şimdi ise hocam sayenizde tek seferde çıktım birde beklerken keyif çayı içtim.
  Teşekkür ederim hocam ellerin dert görmesin.

 • Ö**** Ç*****

  Halil İbrahim Hocama 2020 9. ayda yüksek kolestorel ve trigiliserid ve hafif göğüs ağrısı şikayetiyle gitmiştim.Eforda ,ekoda birşey çıkmamasına rağmen ailesel öykümde kalp rahatsızlığının çok olmasından dolayı,detaylı tetkiklerden sonra ek olarak sanal anjıyo yapalım dedi.Sanal anjıyoda kalp damarlarında yüksek plaklaşma ve ana damarda tıkanıklık göründü.Halil hocam sonrasında anjiyo ve FFR ile anjıyo yaptı.Bilekten yapılan anjiyo ve FFR değerlerine göre şimdilik stente gerek kalmadı ve ilaç tedavisi, spor ile kan değerlerini düşürmeye ve 6 aylık takiple Halil hocama giderek tedaviye devam ediyorum.Halil hoca öncelikle sizi dinleyen ,detaylarıyla hastalığı açıklayan ve sizi kardeş gibi görüp bilgilendirme yapan çok kral bir doktor bence.Halil hocama giden birçok hastanında böyle düşündüğüne eminim.Allah ilmini ve ömrünü artırsın …Herkese sağlık dilerim.

 • H**** D****

  Dr. Halil İbrahim Bey hem insanlığı hem tıbbi bilgisi ile gerçekten çok sevdiğim birisidir. Ailemin kardiyoloji doktorudur. Hatta tatilde iken babamın rahatsızlığı oldu ve kendisini aradığımızda bulunduğumuz ildeki tanıdığı hekime yönlendirerek bire bir sağlık durumumuzu takip etti. Oradaki doktor arkadaşı ile tüm süreçleri yöneterek anjiyo işlemini yaptırdı. Kendisine çok çok çok teşekkür eder her yıl kontrolümüzü aksatmadan ziyaretine gideriz.

 • A*** T*****

  Hayatınızda tanıyabileceginiz en icten en samimi hastasini en can kulagiyla dinleyen doktor olabilir. 210/70 tansiyondan 120/60 lara gerilerken 3 hafta takibiyle ilgisiyle bize kendini cok sevdirdi. Aradığımızda açtı bir sıkıntı olduğunda hemen çözüm buldu. Hep bizi dinledi bir doktor gibi degil de aileden biri gibi oldu bizim icin. Doktora gitmeyi sevmeyen halam halil hocaya gitmekten hiç sıkılmadı. Bize çok yardımı dokundu. Dilerim çok başarılı bir hayatı olur. Allah razı olsun.

 • Y**** Ç****

  Halil ibrahim bey benim şu anakadar tanımış olduğum en samimi en içten sözüne güvenilecek nadir doktorlardan biridir hastaneye özellikle doktor halil ibrahim beye çok teşekkür ederim Allah razı olsun inşallah

 • R***** S******

  Bana göstermiş olduğu güzel ve yakın ilgiden dolayı çok teşekkür ederim. Samimi ve içten tavsiyeler yaptı. Hastane konforu ve hususi takiplerinden dolayı çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.

 • M**** B****

  Annemin ritim bozukluğu ve kalp kapakçığındaki açıklık konularında senelerdir Türkiye’deki en iyi bilinen hastanelerindeki en iyi bilinen hekimlerinden destek aldık. Aldığımız destekler standartlar dahilindeki rutin tedaviler idi. Aldığımız tedaviler ne yazık ki annemin genel halsizlik sorununu ortadan kaldıramadı. Annemin rahatsızlığına sahip Avrupa’daki ve Amerika’daki diğer hasta profillerini inceledim. Avrupa’dakilerin bizde ki tedavilerden pek te farklı olmadığını ancak Amerika’da daha detaylı tedaviler ile daha iyi sonuçlar alınabileneceğini tespit ettim. Annemi Amerika’da tedavi planlarken Halil İbrahim Hocam ile tanıştık.
  Sanıyorum hayatımda yaptığım en güzel, en değerli ve asla paha biçilemeyecek tanışmaydı. Halil İbrahim Hocam annemi öyle itinalı ve hassas kontrolü altına aldı ki ilaçlarında yaptığı ufacık değişiklikler ve ek ilaçlar ile hiç bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan annemin sürekli uyuma isteği ve halsizlik sorununu ortadan kaldırarak hayat kalitesini arttırdı.
  En değerlimiz annemize yaptığı bu katkılardan dolayı tüm ailemiz kendisine minnettardır. Şimdi ise kardiyolojik rahatsızlığı veya kardiyolojik rahatsızlık şüphesi olan geniş ailemizden ve yakınlarımızdan 14 kişi kendisine düzenli muayene olmaktayız.
  Halil İbrahim Hocam, sadece tıbbi bilgisi ile değil anlayışı, beyefendiliği, alçak gönüllüğü, sabrı ve hastasına ve yakınına yaklaşımı ile de olağanın oldukça üzerinde takdire şayan bir hekimlik örneği sergilemektedir.
  Gerçek vatanseverliğin Halil İbrahim Hocam ve Halil İbrahim Hocam kalitesindeki tüm Türk hekimlerinin farkında olmamız ve onları alenen ifşa etmemiz olduğuna inanıyorum. Zira annemi her muayeneye götürüşümde kendisini biraz daha iyi tanıma fırsatı bulduğum Halil İbrahim Hocamın tevazu dolu kişiliğinden dolayı kendini anlatma durumu katiyen bulunmuyor.
  Kendisine bir kez daha minnetlerimi sunmaktan onur duyuyorum.

 • Erhan OCUŞLAR

  Çok af edersiniz rahmetli HİKMET TANBOĞA hocamla tanışıklığınız var mı…?Çok teşekkürler

Yorum Yaz