BİLGİLER

Ankara - 1968
Almanca, İngilizce
0216 524 13 00

GÖREV ALDIĞI HASTANELER

 • HISAR HOSPITAL INTERCONTINENTAL

Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1990 yılında, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamladım. 1991-1998 yılları arasında Avusturya Graz’da bulunan Karl Franzens Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde kadın hastalıkları ve doğum ihtisasını yaptım. Ayrıca bu sürede ek olarak jinekolojik onkoloji eğitimi aldım. 1998 yılında Türkiye’ye dönerek Trakya Üniversitesi’nde 1998-2003 yılları arasında yardımcı doçent; 2003 ve 2004 yılında doçent doktor olarak görev yaptım.

Yurtiçi ve yurtdışında yaptığım çalışmalardan dolayı 2011 yılında jinekolojik onkoloji cerrahisi üst ihtisas diploması aldım. Çalışma yaşamımın büyük bir bölümünü jinekolojik onkoloji cerrahisi ve jinekolojik endoskopik cerrahi uygulayarak geçirdim. Özellikle robotik veya laparoskopik cerrahi ile hem jinekolojik kanser hem de iyi huylu jinekolojik hastalıkların tedavisi ile ilgilendim ve bu alanlar üzerinde bilimsel çalışmalar yaptım. Bu zamana kadar 51 uluslararası yayınıma 1300 üzerinde atıf yapılmıştır.

Yurtiçinde düzenlenen kongrelerde jinekolojik onkoloji alanında yaptığım konuşmalara ek olarak yurtdışında da saygın, önemli bilimsel toplantılarda robotik jinekolojik cerrahi konularında konuşmalar yaptım. Ülkemizde ilk robotik radikal parametrektomi ameliyatını uygulayıp yayınladım ve dünyada da ilk laparoskopik asiste radikal vajinal trakelektomi ameliyatını gerçekleştirdim. Özellikle laparoskopik ve robotik rahim ameliyatları (laparoskopik histerektomi), laparoskopik kist çıkarılması ameliyatları, rahim içi polip ve miyomların histeroskopi ile çıkarılması (histeroskopik cerrahi), idrar kaçırma ve sarkma problemlerinin cerrahisi, rahim (endometrium/uterus) ve rahim ağzı (serviks) kanserlerinin laparoskopik ve robotik cerrahisi, rahim ağzı patolojilerinin kolposkopik muayenesi ve bunların gerekli durumda leep veya konizasyon yöntemleri ile cerrahi tedavisi, mesleki ilgi alanlarımı oluşturmaktadır. 2004 yılında Anadolu Sağlık Merkezi’ni kuran ekibe katıldım, 2018 yılı sonuna kadar da Kadın Sağlığı Direktörü olarak görevimi yürüttüm. 2019 yılından itibaren hem kendi özel muayenehanemde hem de  İstanbul Bilim Üniversitesi kadrosunda profesör doktor olarak eğitim ve hizmet vermeye devam etmekteyim. Almanca ve İngilizce konuşmaktayım. Alman Tıp Diploması Denkliğine ve Almanya’da geçerli Kadın Hastalıkları ve Doğum Profesörlük titrine sahibim.

TIBBİ İLGİ ALANLARI

 • Laparoksopik kist ve myom ameliyatları
 • Histeroskopik polip ve myom ameliyatları
 • Rahim ağzı patolojileri, anormal smear testi ve servikal patolojilerinin yönetimi
 • Kolposkopik muayene
 • Laparoskopik ve robotik rahim ameliyatları (laparoksopik ve robotik histerektomi)
 • Rahim (endometrium, uterus) ve rahim ağzı (serviks) kanserlerinin laparoksopik ve robotik cerrahisi
 • İdrar kaçırma ve rahim sarkması ameliyatları
 • Rahim patolojilerinde ve sarkmasında vajinal cerrahi (histerektomi ve sarkma düzeltilmesi operasyonları)

Lisans: Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi
Uzmanlık: Avusturya Graz Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı

Yrd. Doç: Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı

Doçent: Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı

Profesör: İstanbul Bilim Üniversitesi

 

EĞİTİM ALDIĞI ve ÇALIŞTIĞI KURUMLAR

 • Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Avusturya Graz Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi
 • Avusturya Graz Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Uzmanlık ve Jinekolojik Onkoloji Eğitimi (Asistan Doktor)
 • Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Yardımcı Doçent Doktor
 • Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Doçent Doktor
 • Anadolu Sağlık Merkezi Kadın Sağlığı Bölümü, Doçent Doktor
 • Anadolu Sağlık Merkezi Kadın Sağlığı Bölümü, Doçent Doktor, Direktör

Jinekolojik Onkoloji