PUBOPLASTİ

Kozmetik Jinekoloji özellikle son 10 yılda tüm dünyada oldukça ilgi gören uygulamalardır. Lazer teknolojisinin jinekolojik alanda da kullanılmasıyla birçok kadının sorununa ameliyatsız çözüm sağlanması açısından yüz güldürücü sonuçlar alınmaya başlanıldı. Dolayısıyla artık cerrahi tedaviler en son çare olarak görülmektedir.

RANDEVU AL

Pubis, genital bölge üst kısmında, venüs tepesi denilen bölgedir. Pubis bölgesinde yaşanan şekil bozukluklarının düzeltilmesi için yapılan işleme Puboplasti adı verilmektedir.

Yaşanan şekil bozukluklarını düzeltiyor

Pubis bölgesinde yaşanan şekil bozuklukları kadınları psikolojik olarak kötü yönde etkilemektedir. Kendine güvensizlik, cinsel açıdan yetersizlik, utanma gibi sorunları ortaya çıkarmaktadır. Pubis bölgesinin fazla çıkıntılı ve kabarık olması kişinin tayt, bikini ve pantolon giyimi tercihlerini bile etkilemektedir?

 

Bölgede aşırı yağ birikmesi durumunda yağ alma, şekil bozukluğunda PRP işlemi yapılıyor

Bölgenin çeşitli yöntemlerle küçültülmesi veya dolgunlaştırılması mümkündür. Aşırı kilo vermeye bağlı sarkmalarda, sezeryan skarına benzer bir skarla bölgenin gerdirilerek düzeltilmesi mümkündür. Aşırı yağ birikmesi ve kabarık görünmesi durumunda, bölgeye liposuction yani yağ alınması uygulanabilir. Yaşanan şekil bozukluklarına PRP, geçici hazır dolgu maddeleri, radyofrekans veya lazer gibi uygulamalarla ameliyatsız olarak da müdahale edilebilmektedir.


İLGİLİ BÖLÜMLER

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...