LABİOPLASTİ

Kozmetik Jinekoloji özellikle son 10 yılda tüm dünyada oldukça ilgi gören uygulamalardır. Lazer teknolojisinin jinekolojik alanda da kullanılmasıyla birçok kadının sorununa ameliyatsız çözüm sağlanması açısından yüz güldürücü sonuçlar alınmaya başlanıldı. Dolayısıyla artık cerrahi tedaviler en son çare olarak görülmektedir.

RANDEVU AL

Mevcut şekil bozukluğu ve asimetrinin düzeltilmesi amacıyla yapılıyor

Labiopasti, dış dudakların yeniden şekillendirilmesi, mevcut şekil bozukluklarının, varsa asimetrinin düzeltilmesi amacıyla yapılan cerrahi girişimdir. Estetik, hijyenik, cinsel veya kültürel nedenlerle talep edilmektedir. Özellikle iç dudakların fazla büyük olması bölgede tahriş ve kaşıntı hissi yaratır ve enfeksiyonların daha fazla görülmesine neden olur. Cinsel ilişki sırasında zorlanmaya ve ağrıya sebep olabilmektedir.

 

Ameliyat, doğum ve kilo gibi problemlere bağlı bölgede büyüme görülebiliyor

İç  dudaklarda büyüme çoğunlukla yapısaldır. Ergenlik öncesi herhangi bir şekil bozukluğu olmayan bölge, ergenlik sonrasında sarkmalar, asimetritik ya da simetrik büyümeler görülebilmektedir. Ayrıca ameliyatlara, doğumlara veya kilo alıp vermeye bağlı olarak bölgede büyüme görülmektedir.

 

Doku fazlalıkları hastanın anatomik yapısına uygun bir görünümde küçültülüyor

Labioplasti ameliyatında, bölgede oluşan sarkık, asimetrik ve büyük olan doku fazlalıkları hastanın anatomik yapılarına uygun bir görünümde küçültülür Bu operasyonlar çoğunlukla kozmetik amaçlıdır ve beraberinde perine, klitoral bölge, prepisyum, frenulum denilen bölgelerin operasyonları ile birlikte de yapılabilmektedir. Estetik sonuçtan memnun kalmak için, ihtiyaçlarınızı doktorunuzla birlikte doğru belirlemekte fayda vardır.

Labioplasti ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler:

  • Ameliyat ortalama 45 dakika sürer. Hasta aynı gün günlük yaşantısına devam edebilir.
  • Bölgenin hijyenine dikkat edilmelidir.
  • Bölgenin, kuru ve temiz tutlması iyileşmeyi hızlandıracak, dikişlerinizde iltihap olmasından koruyacaktır.
  • Deniz, havuz, küvet ve jakuzi gibi nemli ortamlardan 4 hafta kaçınılmalı.
  • Pilates, yoga ve jimnastik gibi genital bölgeye yönelik açma germe hareketlerinden, at, motor ve bisiklet gibi spor aktivitelerinden 4 hafta uzak durulmalı.
  • Ameliyat sonrası 4-6 hafta sonrasında, doktorunuz tarafından tekrar değerlendirme yapılmasına kadar ilişki sakıncalıdır.

İLGİLİ BÖLÜMLER

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...