Yükleniyor...

MEME SAĞLIĞI MERKEZİ

Hisar Intercontinental Hospital’in öğretim üyeleri ve uzman doktorları, ameliyathanelerinde, genel cerrahi kapsamına giren her türlü ameliyatı açık veya laparoskopik yöntemlerle gerçekleştirebilmektedir.

RANDEVU AL

Merkezimiz, Genel Cerrahi, Medikal Onkoloji, Patoloji, Radyoloji, Nükleer Tıp, Psikiyatri ve Psikoloji, Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi dallarında uzman doktorlarımız tarafından yapılandırılmış bir oluşumdur.

Doktorlarımızın yanı sıra Meme Sağlığı ve Hastalıklarına yaklaşım konusunda uzmanlaşmış hemşirelerimiz de hem eğitim hem de hasta bakımı konusunda tecrübeleriyle ünitemizde görev almaktadırlar. Merkezimizde tüm uygulamalar güncel bilgi, teknoloji, deneyim ve hasta sevgisi harmanlanarak gerçekleştirilir.

Hasta odaklı ve multidisipliner yaklaşımımız sayesinde tanı, tedavi, takip ve destek hizmetlerimiz size özel planlanır. Hiçbir zahmete girmeden ve bundan sonra ne yapmalıyım diye düşünmeden hizmet alırsınız. Süreç boyunca her konuda bilgilendirilerek tanı ve tedavi uygulamalarının seçimine bizzat katılımınızı sağlıyoruz.

Merkezimizin önemli bir özelliği de meme kanseri tanısı konmuş hastalarımıza tedavi sürecinde ve sonrasında ihtiyacı olan psikolojik ve sosyal desteği verebiliyor olmamızdır.

Meme Kontrolleri

Memenin yaş ve risklere bağlı olarak yapılan rutin kontrolleridir. Tarama testleri olarak da bilinir.

 • Meme muayenesi
 • Risklerin tespiti
 • Laboratuvar tetkikleri
 • Mamografi
 • Meme Ultrasonu
 • Meme MR

Meme Hastalıklarının Tanısı

Merkezimizde, geniş kapsamlı klinik ve patoloji laboratuvarı, dijital mamografi, Doppler ultrasonografi ve MR kullanarak tetkiklerinizi gerçekleştiriyoruz. Gerektiğinde şüpheli alanlardan iğne biyopsisiyle örnek alarak her türlü meme hastalığının tanısını güncel bilgi, teknoloji ve yılların deneyimi ile kısa sürede ve doğru şekilde koyabiliyoruz.

Sonuç beklemenin ne zor bir süreç olduğunu bildiğimiz için tetkik sonuçlarını aynı gün, patoloji sonuçlarını da en geç iki gün içinde veriyoruz. Sizin için en doğru ve en sağlıklı çözümü birlikte belirliyoruz.

Kişiye Özel Doğru ve Hızlı Tedavi

Merkezimizde meme kanseri dahil tüm meme hastalıklarının tedavisinde, multidisipliner yaklaşımı kullanıyoruz. Tedavi ve takip süreçlerinin her aşamasında birlikte çalışarak, siz ve yakınlarınızın tüm karar aşamalarına katılımını sağlıyoruz. Cerrahi sonrası ileri tedavi gerektiğinde konusunda uzman hekim ve sağlık kuruluşları ile işbirliği yapıyor; sizi tedavinizin hiçbir sürecinde yalnız bırakmıyoruz. Hekim ve hemşirelerimiz sizlerle sürekli iletişim halindeler. Bize her türlü sorununuz için 24 saat ulaşabilirsiniz. Hastalığınız ile ilgili bilgileri hem görüntü hem de yazılı olarak elektronik ortamda arşivliyor; bu şekilde tüm tetkik sonuçlarınıza istediğiniz zaman kolayca ulaşmanızı sağlıyoruz. Bu bilgileri gerekirse başka hekim ve kuruluşlarla da paylaşıyoruz.

Ergen Memesinde Tanı ve Tedavi

Ergenlik döneminde hem erkek hem de kız çocuklarınızda hormon değişikliklerine bağlı meme şikayetleri olabilir. En sık meme ağrısı ve memede sertlik görülür. Gerektiğinde Pediatri bölümlerimizden konsültasyon alarak şikayetlerinizi değerlendiriyor ve takibini yapıyoruz.

Meme Derisi Hastalıklarının Tedavisi

 • Meme derisinde görülen alerjik deri hastalıklarının (egzama, kontakt dermatit) tedavisi
 • Meme altı derideki kızarıklıkların ve kötü kokuya neden olan deri hastalıklarının  (intertrigo) tedavisi
 • Meme altı ve koltuk altı çevresindeki deri kıvrımında görülen yumuşak deri uzantılarının (fibroma molle)  tedavisi
 • Ergenlik döneminde gebelik sonrası meme derisinde görülebilen çatlaklık ve ince yarıkların dermo kozmetik ürünler ve lazer ile tedavisi
 • Ben (nevüs) takibi

Meme Estetiği

Sağlıklı meme estetiği; sağlıklı memede olabilecek şekil bozuklukları, sarkmalar, büyük meme, küçük meme gibi sizi rahatsız eden durumların ameliyatla giderilmesidir. Meme estetik ameliyatı öncesinde ekibimiz tarafından meme sağlığı kontrolünden geçirilirsiniz.

Meme Kanseri Ameliyatlarından Sonra Plastik Cerrahi Ameliyatları:

Yeni meme yapımı veya kalan memenin ve diğer memenin şekillendirilmesi ameliyatlarıdır. En doğru ameliyat şekli ve zamanlamasının kararını, plastik cerrah, genel cerrah, medikal onkolog ve radyasyon onkoloğundan oluşan ekip tarafından sizinle birlikte veriyoruz.

Psikolojik Destek

Özellikle meme kanseri hastalarımızın psikolojik olarak desteklenmeleri gerekmektedir. Bu amaçla hastamızın ihtiyacına göre yöntemler geliştirilmiştir.

Emziren Anneler

Eğitim hemşirelerimiz doğumun hemen ardından verdikleri emzirme teknikleri eğitimiyle bebeğinizin sağlıklı gelişimi için mahrum kalmaması gereken anne sütünü nasıl vereceğiniz konusunda sizi bilgilendirecektir. Ayrıca meme bakımı, lohusalık dönemi, bebek bakımı gibi birçok konudaki eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Meme kontrolü yaptırmak için memede ele kitle gelmesini beklemek yanlıştır. Çünkü meme kanserinde erken teşhis ancak tarama programları ile mümkündür. 

Peki siz kontrollerinizi en son ne zaman yaptırdınız?

Meme tarama programına başvurmak için…


İLGİLİ BÖLÜMLER

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...