Alerjik Nezleden 2 Dakikalık Seanslarla Kurtulmanız Mümkün!

800 Genel

Burun tıkanıklığınız, akıntınız hiç bitmiyor, sürekli hapşırıyor ve hekim kontrolünde ilaç kullandığınız halde bir türlü toparlanamıyorsanız güncel teknolojinin son örneklerinden biri olan Rhinolight tedavisi sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Burun içi ışık tedavisi anlamına gelen Rhinolight (İntranazal Fototerapi) tedavisini ve hangi hastalar için uygun olduğunu Hisar Intercontinental Hospital Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanlarından öğrendik…

Rhinolight’ın özel dalga boylarında, yüksek yoğunluklu ışık (Ultra Viole ışık yelpazesinin güvenli kısmı) içerdiğini; hem mevsimsel hem de tüm yıl süren alerjik nezlesi olan hastalarda tedavi amaçlı kullanılabileceğini dile getiren doktorlar; ‘Rhinolight, burunda kaşıntı, akıntı, tıkanma, hapşırık gibi her türlü şikayeti başarı ile azaltan ve yok eden etkinliği dünya çapında bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış bir sistem. Alerjenin çeşidi ne olursa olsun tüm vakalarında etkilidir.’ diye konuştu.

 

Rhinolight Tedavisi Hakkında Her Şey…

14 yaşın üzerinde alerjik nezlesi olan bütün hastalarda ve sadece hekim kontrolünde güvenle kullanılan Rhinolight tedavisi birbirini takip eden 2 hafta içinde uygulanan 4-8 seansta gerçekleştirilir. Uygulama süresi oldukça kısa olup her bir burun deliği için 2-3 dakikadır. Rhinolight uygulanan bölgelerin yüzeyinde ne ısı ne de acı hissedilir. Özel mekanizması sayesinde, dokulara hiçbir şekilde zarar vermez. Bu nedenle alerjik nezlesi olan hastalarda uzun dönemli tedavide dahi güvenle kullanılabilir. Hastalara önerilen en iyi seçenek; şikayetler ortaya çıkmadan önce tedaviye başlamalarıdır. Alerji semptomlarının başladığı durumlarda ise; Rhinolight tedavisine mümkün olduğunca erken başlanması gerekir. 1-2 seans sonrasında bile iyileşmeler gözlenebilir. Ancak kesin yanıt için mutlaka tedavi sonuna kadar beklenmelidir.

 

Rhinolight Tedavisine Uygun Bir Hasta mıyım?

  • Alerjik nezle ile ilgili şikayetleriniz burun spreyleri ve ağızdan alınan alerji ilaçları ile kontrol edilemiyorsa,
  • Standart tedaviler şikayetlerinizi azaltmıyorsa,
  • Standart tedavilerde kullanılan ilaçlar, başka hastalıklar için kullandığınız ilaçlarla etkileşim yapıyor ve yan etkilere maruz kalıyorsanız,
  • Uzun dönem ilaç kullanmaktan bıktıysanız,
  • Hamileyseniz rhinolight tedavisiyle alerjik nezle probleminizi çözebilirsiniz.