Yükleniyor...
ozon tedavisi 1

Ozon Tedavisi Kan Dolaşımını Artırarak Bağışıklık Sistemini Düzenliyor

Uzm Dr Bestami Yalvac copy Uzm. Dr. Bestami YALVAÇ 7615 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Vücudumuza aldığımız besinler oksijen ile birleşerek metabolik işlemlere maruz kalır ve vücut için gerekli enerjinin elde edilmesini sağlar. Bunun sonucunda da artık ürünlerin en zararlısı olan “oksidan” denilen moleküller oluşur.  Oksidanlar vücudun normal hücrelerine zarar vererek, hücre beslenmesini, metabolizmasını bozarak (oksidatif stres) anormal, kanserli hücrelerin oluşmasına neden olur.  Bu durum pek çok akut ve kronik hastalığın da başlangıç nedeni olmaya sebep olabiliyor. Hisar Hospital Intercontinental Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü Uzmanı Bestami Yalvaç, ozon tedavisinin kullanımı hakkında bilgi verdi.

 Vücudun dokularındaki bozulma hastalık gelişimine neden olabiliyor

Vücudun doğal savunma mekanizmaları, her gün oluşan zararlı oksidanlara ve hücrelere karşı savaş vererek doğal vücut dengesini korumaktadır. Vücudun antioksidan mekanizmalarının genel veya lokal olarak zayıflaması, dokuların oksijenlenmesinde azalma işlemi ve sonrasında oksidatif hasarı, hücre bozulmasına ve hastalık gelişimine neden olabilmektedir.

 Diyabet ve kronik problemler gibi birçok hastalığın tedavisinde uygulanıyor

Ozon artık günümüzde, pek çok hastalığın, özellikle açık ve enfekte yaraların, ciltteki ülserlerin, diyabet ve komplikasyonlarının, bazı kardiyovasküler, ortopedik ve diş hekimliği sorunlarının ve kronik enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır.

 Ozon tedavisi hücrelerin oksijene ulaşarak kan dolaşımının artmasını kolaylaştırıyor

  • Ozon vücudun doğal antioksidan mekanizmalarını aktive ederek, güçlendirerek, hücrelerin oksijene ulaşımını kolaylaştırarak etki eder.
  • Kanın oksijen taşıma kapasitesini ve kan dolaşımını artırır.
  • Bağışıklık sistemini aktive eder, düzenler ve antioksidan enzimleri aktive eder.
  • Bakterilere, virüslere ve mantarlara karşı öldürücü etki oluşturur.
  • Dezenfektan etkisiyle yara temizlenmesini ve iyileşmesini sağlar.

 Hastalıklarda tamamlayıcı ve destekleyici tedavi yöntemi olarak kullanılıyor

Ozon tedavisi, sık olarak karşılaştığımız, ilaçlara dirençli , romatizma, kronik yorgunluk, ağrı tedavisinde kullanılmaktadır. Bu hastalıkların tedavisinde ozon tedavisi tedavi edici veya bilinen tedavi yöntemlerini tamamlayıcı ve destekleyici tedavi olarak kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak kemoterapi alan hastalarda bağışıklık sistemini güçlendirmek amaçlı, kemoterapi süresince uygulanan destekleyici ozon tedavisi hastanın kemoterapi yan etkilerini tolere edilebilir bir şekilde geçirmesini sağlamaktadır.

Ozon tedavisi mutlaka uzman hekim kontrolünde yaptırılmalı

Ozon tedavisi her bir hastaya özgü değerlendirmeyi takiben belirli dozlarda ve farklı uygulama yöntemlerinden uygun olanı seçilerek yapılmalıdır. Mutlaka bu konuda uzmanlaşmış ve Sağlık Bakanlığı onaylı ozon uygulama sertifikası olan doktor tarafından uygulanmalıdır.


Uzm Dr Bestami Yalvac copy
Uzm. Dr. Bestami YALVAÇ

- doğumlu olan Uzm. Dr. Bestami YALVAÇ isimli doktorumuz hastanemizde hizmet vermektedir.

RANDEVU AL