Meme Sağlığı Nedir? Meme Sağlığınız İçin Yapmanız Gerekenler Nedir?

Meme, sağlıklı neslin devamı için elzem bir organdır. Cinsel gücüyle ve süt yapma yetisiyle bu görevini yerine getirir. Biz kadınlar memelerimiz ile gurur duymalı ve onlara çok iyi bakmalıyız. Onları sadece kanserden değil, sağlıklarını ve görüntülerini kaybetmekten de korumalıyız. Memelerimizin sadece meme kanseri ile anılmasına izin vermemeli, onların güzelliğini ve önemini ortaya koymalıyız. Hisar Intercontinental Hospital Meme Sağlığı Merkezi’ni bu bakış açısıyla kurduk. Misyonumuz öncelikle meme sağlığınızı korumak, daha sonra erken tanı ve doğru tedaviyle hayatınızı sağlıklı bir şekilde sürdürmenizi sağlamaktır.

Amacımız, Meme İle İlgili Her Türlü Soruna Çözüm Olmaktır.

Merkezimiz, konusunda uzman Genel Cerrahi, Medikal Onkoloji, Pataloji, Radyoloji, Nükleer Tıp, Psikiyatri ve Psikoloji, Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi dalında uzman ve akademik kariyere sahip doktorlarımız tarafından yapılandırılmış bir oluşumdur. Doktorlarımızın yanı sıra Meme Sağlığı ve Hastalıklarına yaklaşım konusunda uzmanlaşmış hemşirelerimiz de hem eğitim hem de hasta bakımı konusunda tecrübeleriyle merkezimizde görev almaktadırlar. Merkezimizde tüm uygulamalar güncel bilgi, teknoloji, deneyim ve hasta sevgisi harmanlanarak gerçekleştirilir. Hasta odaklı ve multidisipliner yaklaşımımız sayesinde tanı, tedavi, takip ve destek hizmetlerimiz size özel planlanır. Hiçbir zahmete girmeden ve bundan sonra ne yapmalıyım diye düşünmeden hizmet alırsınız. Süreç boyunca her konuda bilgilendirilerek tanı ve tedavi uygulamalarının seçimine bizzat katılımınızı sağlıyoruz. Merkezimizin önemli bir özelliği de meme kanseri tanısı konmuş hastalarımıza tedavi sürecinde ve sonrasında ihtiyacı olan psikolojik ve sosyal desteği verebiliyor olmamızdır.

Hizmetlerimiz

Korkmayın. Ama önleminizi de alın!

Meme Kontrolleri:

Memenin yaş ve risklere bağlı olarak yapılan rutin kontrolleridir. Tarama testleri olarak da bilinir.

 • Meme muayenesi
 • Risklerin tespiti
 • Laboratuvar tetkikleri
 • Mamografi
 • Meme Ultrasonu
 • Meme MR

Beklemenin Ne Zor Olduğunu Biliyoruz. Sizi Bekletmemek İçin Buradayız!

Meme Hastalıklarının Tanısı:

Merkezimizde, geniş kapsamlı klinik ve patoloji laboratuvarı, dijital mamografi, doppler ultrasonografi ve MR kullanılarak tetkiklerinizi yapıyoruz. Gerektiğinde şüpheli alanlardan görüntüleme yardımıyla iğne biyopsisi yaparak her türlü meme hastalığının tanısını güncel bilgi, teknoloji ve yılların deneyimi ile kısa sürede ve en doğru şekilde koyabiliyoruz.

Sonuç beklemenin ne zor bir süreç olduğunu bildiğimiz için tetkik sonuçlarını aynı gün, pataloji sonuçlarını da iki gün içinde veriyoruz. Merkezimizin hekimlerinin bir araya gelerek oluşturdukları, Meme Hastalıkları Değerlendirme Konseyi’ne katılımınızı sağlıyor; sizin için en doğru ve en sağlıklı çözümü birlikte belirliyoruz.

Kişiye Özel Doğru ve Hızlı Tedavi 

Meme Hastalıkları Tedavisi ve Takibi:

Merkezimizde meme kanseri dahil tüm meme hastalıklarının tedavisinde, multidisipliner yaklaşımı kullanıyoruz. Tedavi ve takip süreçlerinin her aşamasında birlikte çalışıyor; siz ve yakınlarınızın tüm karar aşamalarına katılımını sağlıyoruz.

Cerrahi sonrası ileri tedavi gerektiğinde konusunda uzman hekim ve sağlık kuruluşları ile işbirliği yapıyor; sizi tedavinizin hiçbir sürecinde yalnız bırakmıyoruz. Hekim ve hemşirelerimiz sizlerle sürekli iletişim halindeler. Bize her türlü sorununuz için 24 saat ulaşabilirsiniz.

Hastalığınız ile ilgili bilgileri hem görüntü hem de yazılı olarak elektronik ortamda arşivliyor; bu şekilde tüm tetkik sonuçlarınıza istediğiniz zaman kolayca ulaşmanızı sağlıyoruz. Bu bilgileri gerekirse başka hekim ve kuruluşlarla da paylaşıyoruz.

Sadece Kadınlar Değil, Siz de Yaşayabilirsiniz…

Erkek Memesinde Tanı ve Tedavi:

Erkek memesinde kanser, son derece nadirdir görülse de kesinlikle olmaz diyemeyiz. Erkeklerde en sık görülen meme sorunu jinekomasti dediğimiz meme büyümesidir. Erkek memesinde de kadın memesinde kullandığımız tüm tanı ve tedavi yöntemlerini kullanıyoruz.

Geleceğimize Sahip Çıkmak İçin Buradayız!

Ergen Memesinde Tanı ve Tedavi:

Ergenlik döneminde hem erkek hem de kız çocuklarınızda hormon değişikliklerine bağlı meme şikayetleri olabilir. En sık meme ağrısı ve memede sertlik görülür. Gerektiğinde Endokrinoloji ve Pediatri bölümlerimizden konsültasyon alarak şikayetlerinizi değerlendiriyor ve takibini yapıyoruz.

Sadece     Kansere   Değil;     Memenin   Tüm Hastalıklarına Hayır!

Meme Derisi Hastalıklarının Tedavisi:

 • Meme derisinde görülen alerjik deri hastalıklarının (egzama, kontakt dermatit) tedavisi,
 • Meme altı derideki kızarıklıkların ve kötü kokuya neden olan deri hastalıklarının (intertrigo) tedavisi,
 • Meme altı ve koltuk altı çevresindeki deri kıvrımında görülen yumuşak deri uzantılarının (fibroma molle) tedavisi,
 • Ergenlik döneminde gebelik sonrası meme derisinde görülebilen çatlaklık ve ince yarıkların dermo kozmetik ürünler ve lazer ile tedavisi,
 • Ben (nevüs) takibi.

Meme Sağlığınıza Estetik Bir Dokunuş…

Meme Estetiği:

Sağlıklı meme estetiği; sağlıklı memede olabilecek şekil bozuklukları, sarkmalar, büyük meme, küçük meme gibi sizi rahatsız eden durumların ameliyatla giderilmesidir. Meme estetik ameliyatı öncesinde ekibimiz tarafından meme sağlığı kontrolünden geçirilirsiniz.

Meme Kanseri Ameliyatlarından Sonra Plastik Cerrahi Ameliyatları:

Yeni meme yapımı veya kalan memenin ve diğer memenin şekillendirilmesi ameliyatlarıdır. En doğru ameliyat şekli ve zamanlamasının kararını, plastik cerrah, genel cerrah, medikal onkolog ve radyasyon onkoloğundan oluşan ekip tarafından sizinle birlikte veriyoruz.

Beslenme ve Diyet:

Sağlıklı yaşam için doğru beslenme ve kilo verme dışında özellikle kanser hastalığı tedavisi ve sonrasında doğru beslenmeye yönelik yanınızda, sizi desteklemek için varız.

Psikolojik Destek Psikiyatri Konsültasyonu:

Özellikle meme kanseri hastalarımızın psikolojik olarak desteklenmeleri gerekmektedir. Bu amaçla hastamızın ihtiyacına göre yöntemler geliştirilmiştir. Gerektiğinde psikiyatristimizle görüşerek ihtiyaçlarınızı saptıyor ve tedavinizi ona göre belirliyoruz.

Eğitimlerimiz

Var olanı korumak için…

İhtiyaçlarınız doğrultusunda meme sağlığıyla ile ilgili tüm konularda verilen eğitimlerdir. Eğitimler en az 5 en fazla 10 kişilik gruplara, kliniğimizin bünyesinde ve uzman hekimlerimiz tarafından verilir. Eğitimlerin konuları ve saatleri kayıt yaptıranların gereksinimleriniz doğrultusunda planlıyoruz.

Meme Sağlığı Eğitimleri:

Memenin yapısı, işlevleri, meme bakımı, meme hastalıklarından ve kanserden korunma bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Meme Kanseri Tedavi Sürecindeki Kadınların Eğitimi:

Bu eğitimlerde ana hatlarıyla hastalığın özellikleri, tedavi seçeneklerinin etkileri, hasta hakları ve sosyal yaşamı kolaylaştırıcı bilgiler veriyoruz.

Emziren Annelerin Eğitimi:

Eğitim hemşirelerimiz doğumun hemen ardından verdikleri emzirme teknikleri eğitimiyle, bebeğinizin sağlıklı gelişimi için mahrum kalmaması gereken anne sütünü nasıl vereceğinizi anlatacaklardır. Ayrıca meme bakımı, lohusalık dönemi, bebek bakımı gibi birçok konudaki eğitimlerimize katılabilirsiniz.