Yükleniyor...

MENOPOZ KLİNİĞİ

Ayrıca adolesan çağ ve genç yaştaki kızlarda, jinekolojik ve cinsel konularla ilgili her türlü sorunun cevabını; evlilik öncesi, gebelik ve menopoz dönemlerinde dikkat edilmesi gereken tüm detayları, profesyonel kadromuz sayesinde öğrenebilirsiniz.

RANDEVU AL

Menopoz, kadınların yumurtlama fonksiyonlarının sonlandıktan sonraki doğal bir aşamasıdır. Ancak menopozda oluşan bazı değişiklikler, kadının hayatını derinden ve oldukça olumsuz etkiler ki, bu durum pek çok hastalıkların ortaya çıkmasına ve kişinin yaşam kalitesinin azalmasına neden olur. Bugün menopoz, olumsuz etkileri önlenmeye ve tedavi edilmeye çalışılan bir hastalık olarak kabul edilmektedir.

Menopoz Tanı ve Tedavisi: Menopozun olumsuz etkilerinin en aza indirilebilmesi için, tanısının en erken aşamada konulup tedaviye hemen başlanılması gerekmektedir. Çünkü menopozdaki kayıplar, ilk yıllarda çok daha fazladır. Menopoz, temel olarak yumurtlamanın durması (doğal) veya yumurtalıkların alınması (cerrahi) ya da çalışamayacak kadar hasar görmesine bağlı olarak ortaya çıkar. 40 yaşından sonra bir yıl süreyle adet görmeyen ve yakınmaları da olan bir kadın, başka araştırma yapılmaksızın menopozda kabul edilebilir. Menopoza geçiş döneminde, gebelik ve düzensiz kanamaya neden olan kötü huylu hastalıklar ayırt edilmelidir. Bölümümüzde;

  • Menopoz Hormon Testleri
  • Kemik Dansitometresi
  • Mamografi
  • Kan Biyokimyasının değerlendirilmesi
  • Ultrasonografi ile yumurtalıkların ve rahim içi kalınlığın değerlendirilmesi işlemleri yapılmaktadır.

İLGİLİ BÖLÜMLER

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...