BOYUN GERME (NECK LİFT) OPERASYONLARI

Hastanemiz Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü, hastaların fiziksel görünümlerinin ve fonksiyonel yapılarının, sağlıklı bir yaşamın sürdürülmesine katkı sağlayacak şekilde düzeltilmesine yönelik çalışmalarda bulunmaktadır.

RANDEVU AL

Yaşlanmanın yanı sıra ne gibi faktörler boyun bölgesinde deformiteye neden olur?

Diğer estetik cerrahi ameliyatları daha fazla ilgi çekmesine rağmen, boyun germe ameliyatları da ilk önce göz önünde bulundurulmalıdır. Her şeyden önce boynunuz yaşlanmanın belirtilerini ilk gösteren bölgeniz olabilir. Sadece yaşlanma değil, genetik ve yerçekimi de farklı deformiteler yapabilir. Kırışıklıklar, gevşemiş kas doku, fazla yağ doku ve ‘hindi boynu’ görünümü, çift hatta üçlü boyun görünümü oluşabilir.

Boyun germe ameliyatının yüz germe ameliyatıyla birlikte mi yapılması gerekir?

Boyun germe ameliyatında liposuction, sarkmış cilt dokusunun gerilmesi, belirginleşmiş ve gevşemiş platisma kas dokusunun onarımı, sarkmış tükrük bezinin asılması yapılabilir. Sıklıkla yüzdeki yüz germe prosedürleriyle birlikte uygulanır. Hatta boyun germe yapılmayan yüz germe ameliyatları, boyundaki deformitelerin daha belirgin hal almasına neden olarak, eksik cerrahi olarak yorumlanmasına sebep olabilir.

Operasyon nasıl yapılır?

Ameliyat  genel anestezi altında yapılmaktadır. Boyun bölgesi sıklıkla kulak önü ve çene altı doğal çizgilerden açılarak germe işlemi yapılır.

Ameliyat sonrası süreç nasıldır?

Ameliyat sonrası boyun bölgesine destekleyici bandajlar uygulanır. 1 gece hastanede dinlenmek gerekebilir. Hastalar 1 haftada olağan iş temposuna dönebilir.Boyundaki sertlik ve şiliklerin toparlama süreci 2 ayı bulabilmektedir.

İLGİLİ BÖLÜMLER

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

Sağlığınız bizim için her şeyden değerli...