Acil Servis

Acil_Servis

Hisar Intercontinental Hospital‘ın kurulduğu günden beri izlediği kalite politikası, misyonu ve vizyonu içerisinde en önemli bölümlerden birini oluşturan Acil Servis, her nevi acil rahatsızlığın başvuru, tanı ve ilk tedavi yeridir.

Hastanemiz Acil servisinde 21. yüzyılın tıp teknolojisi, gerek tanısal ve gerekse terapötik anlamda sürekli olarak uygulanmakta, Acil Servis hekimlerimiz, hemşirelerimiz ve yardımcı sağlık personeli bilgilerini güncellemek amacıyla sürekli görsel, uygulamalı ve yazılı hizmet içi eğitim almaktadır.

Her hastanın bulunduğu yere gelebilecek mobil hasta başı monitörleri ile hastaların yaşamsal bulguları sürekli izlenir, hasta mutlaka rahatsızlığı ile ilgili branşta uzmanlaşmış veya akademik kariyere sahip bir hekime en kısa zamanda konsülte ettirilir. Giriş alanının konumu nedeni ile hastanın hastanemize yürüyemeyecek kadar kötü şartlarda geldiği kolaylıkla gözlemlenerek sedye ya da tekerlekli sandalye aracılığı ile müdahalenin kapıda başlaması sağlanır.

Departmanımızda, ihtiyaç olabilecek her tür acil ilaca ve tıbbi donanıma sahip bir resüssitasyon odası, Ortopedi ve Travmatoloji Bölüm Direktörünün ofisi ile doğrudan bağlantılı travma odası, enjeksiyon-pansuman odası ve bir minör cerrahi müdahale odası mevcuttur. Bunların dışında hekimin yanında hiçbir tıbbi alet olmaksızın hastanın muayenesini hasta başında yapabileceği hasta başı teknolojik sisteme sahip 8 yataklı muayene/müşahede sistemi mevcuttur.

Bölümümüzde aşağıdaki branşlarda 24 saat nöbetçi hekim mevcut olup, bunların dışındaki branşlar icapçı konsültan olarak yine 24 saat hizmet vermektedir.

 • Acil Tıp
 • İç Hastalıkları
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Genel Cerrahi
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Radyoloji
 • Anestezi ve Reanimasyon
 • Yoğun Bakım

Hastanemiz hekimleri ve personelinin deneyimi ve yabancı dil bilgisi ile kurumumuzda devamlı olarak İngilizce, Arapça, Rusça, Almanca bilen personel bulunmaktadır.

JCI (Joint Comission International) gibi uluslararası akreditasyon veren kurum tarafından düzenli olarak denetlenen departmanımız, uluslararası standartlarda kaliteli sağlık hizmet verme hükümlülüğünü aynı zamanda gönüllü olarak vazife edinmiş olup, 7 gün ve 24 saat kesintisiz, bilimsel ve hasta memnuniyeti odaklı hizmet vermeye devam etmektedir.

Doktorlarımız

Yrd. Doç. Dr. Ali Haydar AKÇA

ACİL SERVİS

Dr. Alper GENCER

ACİL SERVİS

Dr. Guvandyk HUDAYKULOV

ACİL SERVİS, HİPERBARİK OKSİJEN TEDAVİSİ

Dr. İrfan YALDIR

ACİL SERVİS, HAVACILIK TIP MERKEZİ, GEMİ ADAMI

Dr. Mehmet Yılmaz ELTEMMO

KEMİK İLİĞİ TRANSPLANTASYON, ACİL SERVİS

Dr. Pınar ERDİL

ACİL SERVİS

Sağlık Rehberi

Basında Bölüm