Mert Nobre'nin oğlu Nicolas Nobre'nin durumu iyiye gidiyor..Nicolas yoğun bakımdan çıktı

Hastanemizde tedavi altına alınan BJK’lı futbolcu Nobre’nin oğlu Nicolas Nobre’nin sağlık durumu ile ilgili doktorlarımızca yapılan açıklama aşağıda sunulmuştur.

Hisar Intercontinental Hospital Çocuk Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Emin ÜNÜVAR
Nobre’ nin çocuğu N. Nobre 26.02.2010 tarihinde 13:45′ de hastanemiz acil servisine havale geçirme, ateş, bilinç kaybı bulgularıyla acilen başvurdu. Hayati organların güvenliği sağlanarak havalesi ilaçlarla durduruldu ve yoğun bakım bölümüne alındı. Hastalık öyküsü alınmaya çalışıldı ve gerekli testleri istendi, laboratuvar analizleri yapıldı. Ön planda santral sinir sisteminin bir hastalığı düşünüldü ve buna yönelik tedaviler hızla başlandı. Beyin MR incelemesi yapıldı. Yoğun bakımda gerçekleşen tedavisinin ardından şimdi yatan hasta katında tedavisi devam ediyor.. 

 

Hisar Intersontinental Hospital Medikal Direktörü Alper T. Demiraslan ise şunları söyledi;

Hastamız 26.02.2010 öğle saatlerinde hastanemize getirildi. Kendisi şu an eşi ile birlikte hastanede. Tüm futbol severlerden dualarını beklediklerini ve arayan herkese sonsuz teşekkür ettiklerini ifade ettiler. Hastanemizde gerekli tüm tıbbi olanaklara sahibiz. İyi olacağına gönülden inanıyor ve umut ediyoruz. Çocuğun şu anki durumuna dair kesinleşmiş bir tanı yok ama bir takım çok kötü hadiselerin olmadığını biliyoruz. Örneğin bir beyin kanaması değil bu. Nöbet durumunda geldiği için enfeksiyon ağırlıklı olduğunu düşünüyoruz. Söylendiği gibi menenjit değil, beraber olduğu insanları tehdit eden bulaşıcı bir hastalık da değil. Durumu gün içinde daha da netleşecektir. İnşallah çok yakın zamanda hastamızı ailesi ile beraber mutlu bir şekilde taburcu edeceğiz. Şu anda yoğun bakımdan çıkarttık ve normal hasta odamızda tedavisine devam etmekteyiz.